Tarımla Engelleri Aşıyoruz' Projesinin Kış Hasadını da Topladık

    Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ile Bursa Tarım ve Orman İl Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 'Tarımla Engelleri Aşıyoruz ' projesinin 2. etabında uygulamalı mesleki eğitim gören engelli kardeşlerimize ziyaret gerçekleştirdiler.
    Erkut ÖNEŞ ve Hacı Dursun YILDIZ; 8 ay aldıkları eğitim ile hem bir hobi kazanan, hem sosyal hayata karışıp sebze yetiştiren engelli kardeşlerimiz ile birlikte serada yetiştirilen karalahana, kıvırcık marul gibi kış sebzelerinin hasadını gerçekleştirdiler.
    Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak, tarım alanında engellilerimizin becerilerini, kapasitelerini, kendi hayatlarını sürdürebilme kabiliyetlerini geliştirmek için başlayan bu projenin paydaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz. 'Tarımla Engelleri Aşıyoruz '  projesiyle rehabilitasyon merkezlerinde kalan 20 engelli bireyin sosyal hayatın içerisinde yer aldıklarını görmek bizleri çok mutlu ediyor.
   Kış aylarında sebze yetiştirmekten mutluluk duyduklarını söyleyen engelli kardeşlerimiz toprakla uğraşırken kendilerini daha iyi hissettiklerini ve projenin devam etmesini temenni ettiklerini dile getirdiler.


 


Sonraki Sayfa: 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü

Önceki Sayfa : 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü