Sivil Toplum Kuruluşları İle Eğitimlerimiz Devam Ediyor

     Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından 03 Ekim 2018 Çarşamba günü El Rayyan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında ‘Bağımlılığın Önlenmesi ve Anne Baba Tutumu’ konulu konferans düzenlendi. 
     Konferansa İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ, El Rayyan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmed Abdurrahman AL-BASHARI, Başkan Yardımcısı Semiha YAVUZ, vakfın kursiyerleri Suriyeli anneler katılım gösterdi.
     Madde bağımlılığıyla mücadelenin tüm dünyanın sorunu olduğunu belirten Erkut ÖNEŞ; “Bağımlılık yapan madde kullanımına başlama yaşının düşmesi dolayısıyla eğitim çağındaki çocuk, gençlerimizin ve dolayısıyla ebeveynlerinin daha fazla bilinçlendirilmesini gerektirmektedir. Mutluluğu ve huzuru ailede, sosyal çevrede bulamayanlar farklı arayışların içine girmektedirler, bu arayışların bir tanesi de maalesef uyarıcı ve uyuşturucu maddelerde sonlanmaktadır. Çocuklarımızın eğitimini çok daha erken yaşlarda sağlam temeller üzerine kurarsak, zararlı madde kullanımından koruma olasılığımız çok daha yüksek olacaktır. Aile ve toplumun bilinçlendirilmesine yönelik bu ve benzeri eğitimlerimiz giderek artırılacak. "dedi.
     Ahmed Abdurrahman AL-BASHARI ve Semiha YAVUZ konuşmalarında; Türkiye'de bulunan engelli, yetim ve ihtiyaç sahipleri kişilere hizmet sunabilmek amacıyla kurulan vakfın; sosyal, kültürel projelere ve eğitime çok önem verdiklerini belirtti. Bağımlılığın Önlenmesi ve Anne Baba Tutumu konulu konferansının düzenlenmesinde katkılarından dolayı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ve Bursa İl Müdürü Erkut ÖNEŞ’ e teşekkürlerini dile getirdi.
     İl Müdürlüğü Personelimiz Eğitim Eğitici Psikolog Çağdaş YAPICIOĞLU tarafından verilen ‘Bağımlılığın Önlenmesi ve Anne Baba Tutumu’ sunumu ile devam etti.


 


Sonraki Sayfa: Sırameşeler’de Dünya Çocuk Günü Kutlandı

Önceki Sayfa : 3. Otizm İl Eylem Planı İl İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı Gerçekleşti