Şehit ve Gazi Aileleri Gemlik’te İftar Buluşması

Bursa Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna 8 Haziran 2018 gecesi Gemlik ilçesinde iftar programı düzenlendi.
Ata Tepe Tesislerinde ki programa, şehit yakınları ile gaziler ve ailelerinin yanı sıra, Gemlik Kaymakamı Gürbüz KARAKUŞ, Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın YILMAZ, İznik Kaymakamı Bülent BAYRAKTAR, Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Gemlik İznik ve Orhangazi’ nin sivil ve askeri erkanı, kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ilçe protokolü katıldı.
Ramazan ayında sevgi, hoşgörü ve kardeşliğin vurgulandığı gecede Muharip Gaziler Derneği adına Kadir TAN, Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ ve Gemlik Kaymakamı Gürbüz KARAKUŞ gecenin önemine dair birer konuşma yaptılar.
İl Müdürümüz ÖNEŞ;” Öncelikle Ramazan ayınızı tebrik ederim. Dini vecibemizi yerine getirdiğimiz bu mübarek günlerde böylesine güzide bir toplulukla iftar yemeği yemenin mutluluğunu bizlere bahşettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Bu vatan için canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi yetiştiren ve onların emaneti sizler ve kıymetli gaziler bizim için çok değerlisiniz. Şehitlerimiz, dünya imtihanlarını, şehadet makamına yükselip peygambere komşu olarak bitirdiler. " diyerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın selamlarını ileterek konuşmasını sonlandırdı.
Gerçekleştirilen iftar yemeğinden sonra en değerli varlığı canını vatanı, bayrağı, namusu ve mukaddesatı uğruna seve seve feda eden şehitlerimizi ve ahirete intikal etmiş olan gazilerimiz için İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat ŞAVLI tarafından dualar edildi.


Sonraki Sayfa: Müsteşar Yardımcımız Ayşe KARDAŞ’ tan ilimize Bir dizi Ziyaret

Önceki Sayfa : Kadir Gecemiz Mübarek Olsun