Şehit Aileleri ve Gaziler Mustafakemalpaşa’da İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

    Bursa Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, şehit yakınları, gaziler ve aileleri onuruna Mustafakemalpaşa İlçesi Yunus Tesislerinde iftar yemeği düzenlendi.
    04 Haziran 2018 Pazartesi günü Şehit yakını ve Gazilerin ağırlandığı programa; Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Askerlik Şube Başkanı ve Garnizon Komutanı Mehmet BÖBERCİ, TÜMŞAD Dernek Başkanı Metin ŞENOL, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Muzaffer UYAR, ilçe protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.
     Ramazan-ı Şerifin bereketinin ve paylaşmanın mutluluğunun yaşandığı ilk İftar programında İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, masaları tek tek dolaşarak şehit yakınları, gaziler ve aileleriyle yakından ilgilendi. Yeşil İmam Hatip’i Mehmet DEDE ’nin Kur'an Kerim’i tilavetinden sonra Sayın Bakanımız Fatma Betül SAYAN KAYA’ nın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan ÖNEŞ; “Rahmet, bereket ve yardımlaşmanın doruğa ulaştığı bu anlamlı günde davetimizi kırmayarak bizleri onurlandırdınız. Sizin varlığınız, bu ülkenin birliği, bütünlüğü, bekası, bağımsızlığı için en büyük unsurdur. Sizler Vatanını ve Devleti için korkusuzca hayatlarını adayan şehitlerimizin bizlere emanetisiniz. Sizlerin her daim hizmetinizdeyiz, emrinizdeyiz. Bu bereketli toprakları bize yurt yapan, Ay yıldızlı bayrağın al rengi solmasın diye canlarını feda eden vatan evlatlarımızı ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.
   TÜMŞAD Dernek Başkanı Metin ŞENOL ve Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa MASATLI’ nın konuşmalarının ardından iftar programı, İlçe Müftü Vekili Mustafa Tıraşçı’nın Ülkemizin birliği ve Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit veya gazi olmuş aziz kahramanlarımız için yaptığı dua ile son buldu.


 


Sonraki Sayfa: İstanbul'un Fethi Kutlu Olsun

Önceki Sayfa : Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızla İftar Sofrasında Buluştuk