Rol Model Söyleşisinin Konuğu 15 Temmuz Gazisi İsmet ERDOĞAN

       11 Ekim Dünya Kız Çocukları gününde farkındalık oluşturmak amacı ile düzenlediğimiz Rol Model Söyleşisine 15 Temmuz Gazisi İsmet ERDOĞAN konuk oldu.
       Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın talimatlarıyla kuruluşlarımızda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın kişiliklerinin oluşum evrelerinde onlara rol model alabilecekleri kişilerle tanışma imkânı sağlamayı amaçlayan, Rol Model Söyleşilerimize bir yenisi daha eklendi.
İl Müdürlüğü Konferans Salonunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut ÖNEŞ’ in moderatörlüğünde gerçekleşen programa; 25_26 Dönem Milletvekili Sayın Bennur KARABURUN, Büyükşehir Başkan Vekili Ahmet YILDIZ, Ak Parti Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkanı Ali ERBAY, TÜGVA İlçe Başkanı Bünyamin ÖZÇETİN, İl Müdür Yardımcılarımız ve çocuklarımız katılım gösterdi.
     Açılış konuşmasını yapan ÖNEŞ; ” 11 Ekim Dünya Kız Çocukları gününde farkındalık oluşturmak amacıyla bugün burada toplandık. Bin yıllık medeniyetinin birikimi üzerinde yükselen Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi devleşen kahramanca mücadelesine ve Türk Milletinin vatan sevgisine tüm dünya hayran kalmıştır. Bu topraklar için Hayme Ana’dan Türkan Türkmen Tekin’e, gençlerimizle yaşlılarımızla, kadınlarımızla çocuklarımızla tarih boyu mücadele verdik. İbn-i Haldun’ un dediği gibi “Coğrafya kaderdir” Hamdolsun bu kaderi bize yazan Rabbimize. Yaşadığı coğrafyanın kültürel ve manevi değerlerini bilen, geleceği bu bilinç ile çok daha güzel inşa edecek kız çocuklarımızın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Gününü kutluyorum. Sevgiyle, mücadeleyle çalışarak başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.” Dedi. Ve söyleşimize iştirak ettiği için 25_26 Dönem Milletvekilimiz Sayın Bennur KARABURUN, Büyükşehir Başkan Vekili Ahmet YILDIZ, Ak Parti Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkanı Ali ERBAY, TÜGVA İlçe Başkanı Bünyamin ÖZÇETİN ve 15 Temmuz Gazisi İsmet ERDOĞAN’ a teşekkürlerini sundu.
     15 Temmuz gecesinde canlarını hiçe sayarak darbecilere karşı duran kahramanlarımızdan biri olan ERDOĞAN, çocuklarımıza o geceyi ve yaşadıklarını anlattı. Bir değil, bin canım olsa da bu vatan için feda etmeye hazırım. O gece canımızı vererek şehit olmaya çıkmıştık, gazilik nasip oldu. Bilginin, okumanın ve vatan sevgisinin kendisi için neler ifade ettiğini samimi bir dil ile çocuklarımıza aktarırken, çocuklarımıza hangi işi yapıyorsanız yapın sevgi ile yapın mesajını verdi. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum dedi. " 15 Temmuz gecesi vatan ve bayrak müdafaasında yaşananları tanığından dinleyen çocuklarımız ise söyleşiyi dikkatle takip etti.
    Konuşmanın ardından İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ, 15 Temmuz Gazisi İsmet ERDOĞAN’ a hediye takdim etti. Çocuklarımızla fotoğraf çekiminin ardından söyleşi sona erdi.


Sonraki Sayfa: 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

Önceki Sayfa : Dünya Kadın Çifçiler Günü Kutlu Olsun