Otizmli Bir Bireyin Gözünden Dünya

     Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde, Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında istihdam ettiğimiz Otizm Spektrum Bozukluğu olan Eren TAN, Otizm Farkındalık Ayı nedeni ile “Otizmli Bir Bireyin Gözünden Dünya”  konulu bir panel gerçekleştirilmiştir.
     24 yaşındaki Otizmli birey Eren TAN, tanı konulması sürecini, küçük yaşlarından hatırladıklarını, televizyonda, reklamlarda, dış dünyada gördüklerinin onda nasıl bir izlenim oluşturduğunu ve nasıl etkilendiğini, eğitim yaşamını, akranları ve öğretmenleriyle ilişkilerini aktardı. Uzman Psikolog Özgün BAŞTÜRK KAHVECİ; Otizmin özellikleri, otizm ile ilgili güncel çalışmalarına dair bilgilendirme yaptı.
    İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ; “Otizmli bireylerinde istihdama katılabileceğinin en güzel örneği Eren’dir. Biz İl Müdürlüğü olarak Eren’e bu imkânı sağlamakla belki bir ilki başlattık, ama son olmayacağına da inancımız tamdır. Bakanlığımızın bu konuda geliştirdiği politikalarla daha ileriye gideceğimiz de aşikârdır” dedi.
    Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliği ile gerçekleşen programa İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim SÖNMEZ, Engelliler Meclisi üyeleri katılırken, Otizmli bireylerin aileleri, özel eğitim alanında çalışan ve eğitim gören uzmanlar etkinliğe ilgi gösterdi.
 

 

Sonraki Sayfa: Avukatlar Günü

Önceki Sayfa : Bursamızın 693. Fetih Yıldönümü