İnegöl İlçemizdeki Gazilerimize Madalya ve Beratları Verildi

     Bursa Valiliği koordinesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından İnegöl Kaymakamlığı ve İnegöl Belediyesi katkılarıyla İnegöl İlçemizde, 40 gazimiz için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni düzenlendi.
     Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bulunan Açık Hava Gösteri Merkezinde düzenlenen törene, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turgay YEL, İnegöl Kaymakamı Şükrü GÖRÜCÜ, İnegöl Belediye Başkanı Vekili Ahmet KARA, İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şube Başkanı Muzaffer UYAR, İnegöl Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selami SEYMEN, Tüm Askeri ve Sivil Erkan, dernek başkanları gazilerimiz ve yakınları katıldı.
      Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törene günün anlam ve önemine binaen protokol konuşmaları ile devam edildi.
      Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK Hanımefendinin selamları ile konuşmasına başlayan İl Müdürümüz ÖNEŞ,” Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum Bugün burada Kıbrıs zaferinde büyük payı olan, canları pahasına yavru vatanın savunmasında yer alan siz değerli gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti milli mücadele madalyası tevcih edilecektir. Bir zafere imza atarak, adaya barış ve huzur götürdünüz. Madalyalarınız, devlet olarak millet olarak sizlere karşı şükran duygularımızın bir ifadesidir” dedi.
      Konuşmaların ardından İnegöl Belediyesi Türk Halk Müziği Gençlik Korosunun kahramanlık türkülerinden oluşan repertuarıyla konser gerçekleştirildi. Ertuğrulgazi Derneği halk dansları ekibi ve İnegöl Tarihi Mehterinin coşkulu gösterilerinin de yer aldığı programda, Kıbrıs Barış Harekâtında görevli Gazileri ve vefat eden Gazilerimizin yakınları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratlılarını protokol üyelerinden aldı. Tören, toplu hatıra fotoğrafıyla son buldu.


 


Sonraki Sayfa: Bursa Genelinde Gerçekleştirdiğimiz Ziyaretlere Güzel İlçemiz Keles’ te Devam Ediyoruz

Önceki Sayfa : Tip 1 Diyabet Tanılı Hastaların Beslenme Biçimi Eğitimi