Huzurevlerinde Ecdatla Buluşma

     İnsanların yaşlı sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, yaşlılara hak ettiği değerin verilmesi ve sorunlarına toplumsal olarak dikkat çekmek amacıyla 1990 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 1 Ekim “Dünya Yaşlılar Günü” olarak ilan edildi.
     Bu vesileyle devletimizin koruma ve bakımı altında bulunan çocuklarımız, Yenişehir Huzurevi ve Bursa Ali Osman Sönmez Huzurevi’ndeki büyüklerimizi ziyaret ederek Dünya Yaşlılar Günü’nü kutladılar. Çocuklarımıza; Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut GÜRKAN, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Müdür Yardımcısı Cevdet AKAÇ, Yenişehir Huzurevi Müdürü Necmettin YILMAZ’ da eşlik ettiler.
Programda Huzurevi Bocce Takımı ile çocuklarımız bir karşılaşma yaptılar. Kıyasıya geçen karşılaşma renkli görüntülere sahne oldu.
     Yenişehir Huzurevi ve Bursa Ali Osman Sönmez Huzurevi’nin Ek Binasındaki yaşlılarımıza kışlık ayakkabı ve şal dağıtımı yaparken, Büyüklerimizin el emekleriyle yaptığı uçurtmalar çocuklarımıza hediye edildi.
     İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ;” Bizim geleneklerimizde; yaşlılara sevgi ve hürmet vardır. Bu geleneklerin sürdürülmesi hem aile bağlarımızın, hem de toplumsal dokumuzun korunması için çocuklarımız ile yaşlılarımızı her fırsatta bir araya getiriyoruz.  En güzel yıllarını ülkesine, milletine hizmetle geçirmiş bütün değerli büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ nü kutluyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kızılay Şubesi Başkanı Davut GÜRKAN’ a Huzurevlerimizdeki büyüklerimize verdiği hediyeler için çok teşekkür ediyorum" dedi.

 
 

Sonraki Sayfa: Engelilerimizden Aşure Şenliği

Önceki Sayfa : Fatma Teyzemiz Artık Çok Daha Mutlu