Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızla İftar Sofrasında Buluştuk

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 5 Haziran 2018 Salı günü Bakanlığımızın Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Okul Destek projesi kapsamında SED ile ailelerinin yanında desteklenen çocuklarımız ve koruyucu ailelerimizle iftarda bir araya geldi.
     GÖLPARK Sosyal Tesislerinde 250 kişinin katılımıyla gerçekleşen programa Bursa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK ’ün eşi Ayşe KÜÇÜK Hanımefendi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, kurum müdürleri bursa protokolü gibi birçok davetli katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ezan okunmasıyla oruçlar açılıp, hep birlikte dualar edildi.
     Günün anlam ve önemine binaen açılış konuşması gerçekleştiren Bursa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK ’ün değerli eşi Ayşe KÜÇÜK Hanımefendi, “Aile olmak aileyi güçlü ve diri tutmak hepimizin görevi. Bu görevi anlamlı kılan siz ailelerimize çok teşekkür ediyorum. “Dedi
     Gecede koruyucu aile olmanın önemi, SED yardımları ve bakanlığımızın bu konudaki çalışmaları hakkında bilgiler veren ÖNEŞ, “Öncelikle davetimizi icabetinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında çocuklarımız ve siz değerli aileleriyle, bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bugün burada ‘Büyük Bir Aile’ olduğumuzu bir kez daha gördük. 7’den 70’e genciyle yaşlısıyla bu güçlü ailede sevgiyle muhabbetle aynı sofrada buluştuk.                      
     Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerinin her daim yanındayız, emrindeyiz. Ramazan ayının birlik ve beraberliğimizin daim olmasına vesile olmasını temenni ediyor, hepinize hayırlı iftarlar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
     Aile sıcaklıyla gerçekleşen iftar programında masaları dolaşarak çocuklarla tek tek ilgilenen Sayın Ayşe KÜÇÜK Hanımefendi ve Erkut ÖNEŞ onlarla sohbet etti. Hoş ve neşeli dakikalar geçiren çocuklar, iftar yemeğinde mutlu bir akşam geçirmenin sevincini yaşadı.

  


Sonraki Sayfa: Şehit Aileleri ve Gaziler Mustafakemalpaşa’da İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

Önceki Sayfa : İnegöl’de Ramazan Bereketi