Fatma Teyze Artık Devletimizin Korumasında

     Ulusal Basına yansıyan gelini tarafından darp edilen 82 yaşındaki Fatma Teyze’yi Huzurevimizde misafir etmeye başladık.
     Basına yansıyan görüntüleri ihbar kabul eden Müdürlüğümüz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’ un da talimatıyla yaşlının ikamet adresini bularak gerekli işlemleri hemen başlatmıştır.
     İkamet adresine giden İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcısı Cevdet AKAÇ, Sosyal Çalışmacı ve Psikolog personel ile birlikte bakımını sürdüren aile ve Fatma Teyze ile görüşmeler sonucunda Fatma Teyze’ nin gereken bakım ve sağlık desteğinin acil şekilde yerine getirilebilmesi amacıyla Huzurevine yerleştirilmesi sağlandı.
     Basına yansıyan olay hakkında İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ Fatma Teyzemizin görüntülerini izleyen herkes gibi bizimde yüreğimiz burkuldu, gereken işlemleri yapmak için hemen harekete geçtik, Fatma Teyzemizi bulunduğu evden hastaneye götürerek darp raporlarını çıkardık, muayene ve tedavisi tamamlanıncaya kadar devletimizin koruması altına aldık, konuya ilişkin gerekli soruşturma başlatılmış ve Aile ile ilgili adli süreç devam ettirilmektedir. Bu tür olumsuz örnekler inşallah son olur, yaşlılarımızın mağduriyetini önlemek bizim görevimiz’ dedi.
     Huzurevinde gerekli sağlık kontrolleri başlatılan Alzheimer hastası Fatma Teyze’ nin adli işlemleri Müdürlüğümüzce takip edilmekte olup gerekli tüm bakım ve rehabilitasyon hizmetleri ihtiyaçları doğrultusunda karşılanmaya başlanmıştır.
 

Sonraki Sayfa: Devlet ve Vatandaş İşbirliği İle Engeller Kalkıyor, Yüzler Gülüyor

Önceki Sayfa : Patlamadan Etkilenen Ailelerimizin Yanındaydık