Engelliler Koordinasyon Kurulu Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

      Engelliler Koordinasyon Kurulu Yıl Sonu Değerlendirme Toplantısı; Bursa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut ÖNEŞ’ in başkanlığında 19 Aralık 2018 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
       İl Müdürlüğümüzde gerçekleşen toplantıya İl Müdür Yardımcıları ve Kuruluş Müdürlerimizin yanı sıra ilimizde faaliyet gösteren engelli dernek başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katılım sağladı.
      İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında alınan kararların değerlendirilmesi yapılırken, engellilerin karşılaştıkları sorunlar ve çözümlerine ilişkin öneriler dile getirildi. Toplantıda 2018 yılı içerisinde engelli bireylerin ihtiyaçlarını, çeşitlenen taleplerini karşılamak ve yaşam kalitelerini artırmalarına yönelik bakanlığımızca verilen hizmet modelleri ve istatistiki bilgilere yer verildi.
      Yapılan istişareler sonucunda; toplantıların iki ayda bir yapılması, engelli kimlik kartlarının Bursa Kart ile uyumlu hale getirilmesi, medyada toplumsal dejenerasyona sebep olan yayınların önlenmesine ilişkin çalışmaların başlatılması, Otizm Eylem Planın 2019 yılında geliştirilerek devam etmesi ve 2019 yılının erişilebilirlik yılı olması için kararlar alınarak gündem belirlendi.


 


Sonraki Sayfa: 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü

Önceki Sayfa : İnegöl İlçemizde Hane Ziyaretlerimizle Ailelerimizin Her Zaman Yanındayız