Engelliler Haftası Etkinlikleri Yürüyüş İle Başladı

     10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzce 10 Mayıs 2019 Cuma günü Kızılay önünden Heykel’ e farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Hazırlanan pankartlar ve dövizlerle engellilerin sorunlarına dikkat çekilen yürüyüşün akabinde Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
    Törene; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    Konuşmasında ÖNEŞ;” Her yıl Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede, 10 Mayıs ile 16 Mayıs haftası “Engelliler Haftası” olarak değerlendirilmekte, hafta boyunca farkındalık yaratmak, toplumsal duyarlılığı artırmak, yaşanılan sorunlara çözüm önerileri bulmak, yeni hizmet modelleri geliştirmek amacıyla faaliyetler yapılmaktadır.  Engelli kardeşlerimize, ihtiyaç duydukları yardım elini uzatmak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak, sorunlarının çözümünde onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Hafta boyunca düzlenecek etkinlikler vatandaşlarımızın katılımını bekliyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum “ dedi.


 
 


Sonraki Sayfa: 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası

Önceki Sayfa : Anneler Günü Kutlu Olsun