Engelli Rehabilitasyon Merkezi için Hayırsever Eli

     Bursa Valiliği ve Hayırsever Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal SÖNMEZ tarafından şehrimize kazandırılacak ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet sunacak olan Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nin yapılması ve işletilmesine ilişkin işbirliği protokolü bugün imzalandı.
     Heykeldeki Valilik binasında saat 14.00 gerçekleşen törene Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK, Celal SÖNMEZ, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Bursa Engelliler Federasyonu Başkanı Mürşit ATLIAKIN , İl Müdür Yardımcılarımız, Bursa protokolü, basın mensupları ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.
     Törende konuşma yapan Vali İzzettin KÜÇÜK; “Bugün çok mutlu ve bir o kadar da anlamlı bir gün. Uzun zamandır sizlerle paylaştığımız, engellilerin ailelerinin hayatlarını biraz daha rahatlatacak bir proje bugün başlangıç yapıyor. Hem engelliler için hem de onların aileleri için Yunuseli’nde bulunan arazi konusunu Celal Bey ile paylaştım. Kendisi ben yapayım dedi. Celal Bey daima destekçimiz olmuştur. Hakikaten Sönmez soyadı asla Bursa semalarında sönmeyecek bir soy isim oldu. Kendisi engelli rehabilitasyon merkezimizin yapımını tamamen üstlendi. İlimizde gerçekleştirilen birçok projenin, eserin hamisi sahibi. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.
     Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez de törende yaptığı konuşmada:” Sayın Valim, değerli dostlar katılımınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Sönmez ailesi olarak sosyal projeler içerisinde özellikle eğitim ve sağlık konusuna eğilmeye özel bir gayret sarf ediyoruz. Bu rahmetli babamızdan gelen bir vasiyet “ifadelerini kullandı.
     Günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmaların ardından protokolün imzaları atıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak Yunuseli Mahallesinde 2019 yılında bitmesi planlanan sosyal yaşam merkezinin Bursa’mız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.
 

Sonraki Sayfa: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Önceki Sayfa : İstanbul'un Fethi Kutlu Olsun