Aile Olmak Kalbe Dokunmak

Bursa Valiliği himayesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Bursa Şubesi tarafından 30 Mayıs 2019 Perşembe akşamı Merinos AKKM Yıldırım Beyazıd Salonunda 163 Koruyucu Aile yanında bakımı sağlanan 190 çocuğumuz için iftar programı düzenlendi.
Sevgi, merhamet ve hoşgörü ayı Ramazanda geleneksel olarak gerçekleştirilen Koruyucu Aile İftar programına, Bursa Valisi Sayın Yakup CANBOLAT, Kıymetli Eşleri Hanımefendi Ayşegül CANBOLAT, Türk Kızılay Bursa Başkanı Davut Gürkan ve eşi, İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ, İl Müdür Yardımcılarımız ve çok sayıda protokol katılım gösterdi.
Oruçların açılıp, iftar yapılmasının ardından Bursa Valisi Yakup CANBOLAT ve İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Türk Kızılay Bursa Başkanı Davut Gürkan birer konuşma yaptı.
Açılış konuşması yapan ÖNEŞ ;  “Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK ’un selamını iletmek istiyorum. Bugün İlimizde sıfır yaştan 18 yaşına kadar 356 çocuğumuz Kuruluşlarımızda kalıyor, hepsi bizlere emanet. Onları bakıp korumak, Ülkemiz için faydalı kişiler olarak yetişmelerini sağlamak en büyük sorumluluğumuz. Bu sorumluluğu yerine getirirken başta sizin himayenizde kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler ve gönüllülerimiz başta olmak üzere tüm Bursa dinamiklerinden destek alıyoruz. Tüm bu desteklerden dolayı başta sizlere ve tüm katkı sunan kişilere çocuklarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum. “dedi ve kuruluşlarımızda kalan tüm çocuklarımızın bir koruyucu ailesi olması temennisi ile konuşmasını sonlandırdı.
Türk Kızılay ve Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin geçmişi ve çalışmalarını anlatan Gürkan, Türk Kızılay’ın bağışçılarının destekleri ile artık tüm dünyanın ‘Veren El’i haline geldiğini vurguladı. Başkan Gürkan, Türk Kızılay’ın en büyük ideallerinden birinin de tüm dünyadaki çocukların şefkat ve merhametten uzak kalmayıp, geleceğe umutla bakabilmesi olduğunu belirterek, içinde bulunduğumuz Ramazan Ayı’nı vesile ederek 40 ülkede çocukların yüzlerinin gülmesi için düzenlenen programlara katılım çalışmaya gayret ettiklerini söyledi. Başkan Gürkan, ‘Bugün de Sayın Valimizin himayelerinde gerçekleştirilen bu güzel programa katkı sağlayabilmek bizim için onur verici. Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bir sahiplenme örneği gösteren siz değerli ailelerimize ve bu güzel geceyi katılımları ile anlamlı kılan herkese ne kadar teşekkür etsek azdır” ifadelerini kullandı.
Koruyucu aile yanına yerleştirilen ve dezavantajlardan uzak tutulan her çocuğun, sorumluluğu paylaşan herkesin sevinci ve başarısı olacağına işaret eden Sayın Yakup CANBOLAT, şunları kaydetti: "Biz koruyucu ailelerimizi çocuklarımızın koruyucu melekleri olarak görüyoruz. Yaradan'dan ötürü yaratılanı hoş görmenin belki de zirvesini koruyucu aileler teşkil ediyorsunuz, sizler hayata geçiriyorsunuz. Sizlere emanet edilen ciğerpareler sizlerin bir parçası oluyor. Onların mutluluğu sizin mutluluğunuz haline dönüşüyor. Bursa'da 163 koruyucu ailemizi belirledik. Belirli şartlara sahip o ailelerin yanında şu an itibarıyla 190 çocuğumuzun koruyucu aile modeli hizmetinden yararlanması sağlandı. Ailelerimiz devletimizin belirlediği kriterlere sahip olduğu için gözümüz hiçbir zaman arkada olmadı."dedi
Koruyucu aileler ve çocuklarının; aile olmanın paylaşmak, birlikte kalbe dokunmak olduğunu bir kez daha gösterdiği günün sonunda geri kalan söz " Biz Büyük Bir Aileyiz” oldu.


 


Sonraki Sayfa: İstanbul'un Fethi'nin 566. Yılı Kutlu Olsun

Önceki Sayfa : Kadir Gecemiz Mübarek Olsun