64 Yaşındaki Mustafa Amca Artık Devletimizin Koruması Altında

64 yaşındaki Mustafa Amca artık devletimizin koruması altında.
İl Müdürlüğümüz görüntüleri ihbar kabul ederek, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’ un talimatı ve Bursa Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT ’ın onayı ile yaşlının ikamet adresi tespit edilerek gerekli işlemler hemen başlatıldı.
İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ ve Osmangazi Sosyal Hizmet Merkezinden idareci, Sosyal Çalışmacı ve Psikolog personel ile birlikte ikamet adresine gidildi. Mustafa Amcanın sağlık kontrollerinin yapılması için Devlet Hastanesine, daha sonra kendisine gereken bakım desteğinin sağlanabilmesi amacıyla Bursa merkezde bulunan Ali Osman Sönmez Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezimize gidildi.
Burada yeni kıyafetler giydirilip, karnı doyurulan ve sıcak bir yuvaya kavuşan Mustafa amcanın mutluluğu gözlerinden okundu.
İhbarı alır almaz hemen harekete geçtiklerini ifade eden İl Müdürümüz Erkut Öneş, "Sosyal medyada gördüğümüz video üzerine hemen harekete geçtik. Mustafa amcamızı alıp önce hastaneye götürdük, daha sonra bakım evimize aldık. Burada temizliğini yapıp karnını doyurduk. Mustafa amca artık devletimizin himayesindedir" dedi. 


 


Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Erkut Öneş Personeli İle Bayramlaştı