10. Geleneksel Çocuk Şenliği 1 Temmuz’da Kültürpark’ ta

     Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri işbirliği ile 1 Temmuz’da düzenlenecek olan 10. Çocuk Şenliği tanıtım toplantısı 27 Haziran 2018 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Basın toplantısına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut ÖNEŞ, Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri Müdür ve Kurucu Başkanları ile basın mensupları katıldı.
    Okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak ve önemini vurgulamak amacı ile gerçekleştirilecek şenliğin içeriği hakkında bilgi veren İl Müdürümüz Erkut ÖNEŞ, “Çocuklar ülkelerin güvencesi, geleceğin mimarlarıdır. Ülkemizin ilerlemesi, gelişmesi ve toplumsal refahın artması için çocuklarımızın risklerden korunmasıyla birlikte her açıdan sağlıklı gelişimlerinin desteklenmesi de büyük önem taşımaktadır.0-66 aylık çocukların gelişim, bakım, korunma ve beslenmelerini sağlayan kreş ve gündüz bakımevleri, çocuklarımızın gelişimlerinde önemli bir fonksiyon yürütmektedirler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde başlattığı “Nesiller Buluşuyor” ve "Ekranla Değil Akranla Büyüsün” Çocuklar projeleri kapsamında Çocuk ve gençlerimizin olumlu tutum, davranış ve değerlerini güçlendirmeyi amaçlayan aktiviteler ile çocuklarımızın zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklemesi hedefliyoruz. Bocce alanı oluşturularak dedeler, nineler torunları ile birlikte spor yapacağı ayrıca anne-baba-çocuk yarışmaları, animatörler, müzik, boyama gibi etkinlikler ile saklambaç, çuval yarışı, sek sek, ip atlama, yakar top gibi geleneksel oyunlar hep birlikte oynanacak ve ailelerle çocukların güzel bir gün geçirmeleri sağlanacaktır.” Dedi.
     Erkut ÖNEŞ; ”İlimizde halen Müdürlüğümüz denetiminde 42 Özel Kreş ve Gündüz Bakımevinde 2500 çocuğumuz hizmet almaktadır. Bu vesile ile ruhsatsız faaliyet gösteren Kreş ve Gündüz Bakımevlerine Velilerimizin itibar etmemelerini,  Çocuklarımızı emanet edeceğimiz yerlerin mutlaka ruhsatlı olup olmadıklarının kontrol etmelerini buradan öneriyorum. Şenliğe Kuruluşlarımızda Koruma ve Bakım altındaki 4-6 yaş grubundaki çocuklarımız, Sosyal ve Ekonomik Destekle desteklediğimiz ailelerimizin çocukları ile İlimizde yaşayan tüm çocuklarımız ve aileleri davetli olup gün boyunca sürecek etkinlikler ücretsizdir. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği olan organizasyon komitesi başta olmak üzere çocuklarımızın sağlıklı gelişmesinde emeği geçen tüm kreş çalışanlarımıza teşekkür eder, hayırlı bir etkinlik olması dilerim.” Dedi
     Özel Kreş ve Gündüz Bakım Evleri Temsilcisi Huriye ÖZCAN, şöyle konuştu: “Aile ve Sosyal Politikalara bağlı Kreş ve Gündüz Bakımevlerinin katılımı ile bu yıl 10.sunu gerçekleştireceğimiz şenliğimizin amacı okul öncesi eğitim alamayan çocuklarda, ailelerinde farkındalık yaratmak ve okul öncesi eğitim oranın artmasını sağlamak. Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri şenliğe destek olurken, her kreş kendi standında el becerilerine yönelik etkinlikleri çocuklarımıza yaptırılacaklar. Geleneksel hale gelen şenliğin gelecek yıllarda daha da coşkulu bir şekilde kutlanması adına gereken tüm özveriyi göstereceğiz. Bize bu konuda sınırsız destek sağlayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüze ve değerli basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ”dedi.
    1 Temmuz Pazar günü Sabah 10.00’da başlayıp akşam 18.30’da sona erecek ücretsiz olan şenliğimize tüm halkımız davetlidir.


Sonraki Sayfa: Kutsal BAYTAK ve Erkut ÖNEŞ ’ten Baş Sağlığı ve Geçmiş Olsun Ziyareti

Önceki Sayfa : Başımız Sağolsun